g - gwarancja r - renoma e - ekonomia e - elastyczność n - nowatorstwo
greenvent.pl
v - vademecum e - ekologia n - nowoczesność t - technologia

o Klimatyzacja komfortu o Klimatyzacja przemysłowa o Służba zdrowia, apteki o Handel o Produkcja o Serwis o ProjektKto pyta nie błądzi Klima klimie nie równa,
czyli wybierz cos dla siebie
Lista referencyjna Galeria Przyjemności

              Kontakt
ul. Lotnictwa 10
58-500 Jelenia Góra
        Oddział Poznań:
gsm 607 438 530
tel./ fax: (061) 830 30 82
e-mail: greenvent@greenvent.pl
gv

gsm: 607 438 530 tel. (061) 830 30 82
e-mail: greenvent@greenvent.pl

STRONA GŁÓWNA


Klima klimie nierówna, czyli wybierz coś dla siebie

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele różnych systemów klimatyzacyjnych.
Najpopularniejszym z nich jest system "Split". Jest to układ składający się z dwóch zasadniczych elementów: jednostki wewnętrznej montowanej wewnątrz pomieszczenia oraz agregatu skraplającego, montowanego na zewnątrz budynku.
Zasada działania klimatyzatora typu "Split" jest następująca: Jednostka wewnętrzna zamontowana w pomieszczeniu zasysa ciepłe powietrze z pomieszczenia. Powietrze to przechodzi przez bardzo zimny wymiennik ciepła (parownik) i ochładza się do temperatury 12-16 °C.  Dalej wprowadzane jest ono poprzez zestaw filtrów do pomieszczenia jako chłodna, wstępnie oczyszczona struga. Chłód dostarczony jest do jednostki wewnętrznej za pośrednictwem freonu, który płynie instalacją miedzianą z agregatu.
Jest to najprostszy i najtańszy inwestycyjnie sposób schładzania pomieszczeń. Nie jest on jednak wolny od wad. Stosować go można tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Z małymi wyjątkami nie dostarcza on świeżego powietrza do pomieszczeń. Nie mniej jest to bardzo powszechny i popularny sposób na poprawienie warunków termicznych w pomieszczeniu.
Drugim sposobem schładzania pomieszczeń jest system kanałowy, oparty o świeże powietrze. Polega on na rozprowadzaniu po obiekcie sieci kanałów, którymi płynie uzdatnione powietrze. Dalej poprzez kratki bądź inne elementy nawiewne, nawiewane jest do poszczególnych pomieszczeń. W tym przypadku powietrze przygotowywane jest centralnie w centralach wentylacyjnych lub klimatyzatorze kanałowym typu "Split". Zasysane jest ono z zewnątrz budynku, dalej filtrowane, schładzane latem, ogrzewane zimą (czasami jest ponownie filtrowane) i wprowadzane do sieci kanałów nawiewnych.
Pojęcie "klimatyzacja" to dosyć szerokie zagadnienie. Nie sprowadza się ono tylko do schładzania powietrza. Bywają przypadki, że pomieszczenia wymagają szczególnej jakości powietrza. Wówczas stosuje się bardziej rozbudowane układy np.: wyposażone w osuszacze powietrza, nawilżacze, jonizatory, szczególnie dokładne filtry bakteryjne itd. Celem niniejszego opisu nie jest zanudzanie czytelnika szczegółami technicznymi, a jedynie zarysowanie zasad działania systemów klimatyzacyjnych, dlatego w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.
Niżej prezentujemy obrazowe schematy, przedstawiające zasady działania poszczególnych systemów (z nazewnictwem zasadniczych elementów instalacji).

ELEKTRYKA AUTOMATYKA TEOMA MARKI
Valid HTML 4.01 Transitional     ©2007 greenvent   wykonanie:allbuy.pl     Valid CSS!